Menu

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonik Önerileri

Yağlı bir cilde sahip olan kişi cilt temizliğini aksatmadan yapmalıdır. Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine göre akneye ve sivilceye daha çok meyillidirler bu yüzden yağlı ciltlerin temizliği aksatılmadan gece ve gündüz ayrı olarak yapılmalıdır. Cildinizin yağlı cilt tipinde olup olmadığını öğrenerek ona göre bir cilt bakımı uygulamalısınız. Cildinizin yağlı olduğunu en basit yolla şöyle anlayabilirsiniz: Cildinizi güzelce yıkayıp bakım yaptıktan iki saat sonra hemen cildin her bölgesi yağlanıyorsa yağlı bir cilt tipine sahipsinizdir. Yağlı cilt tipinde olduğunuzu biliyor ve bakım yapmak istiyorsunuz. Yüz yıkama jeliniz, nemlendiriciniz her şeyiniz tam ve tonik önerilerine mi ihtiyacınız var işte size sunabileceğimiz önerilerimiz:

Maden suyu

Yanlış okumadınız evet maden suyu ! Maden suyunun içerisindeki mineraller sayesinde cildiniz temizlenir ve daha canlı gözükür. Banyodan sonra bir parça pamuk yardımıyla maden suyunu yüzünüze sürerseniz faydasını göreceksiniz.

Gül suyu

Hem pratik, hem uygun bir tonik önerisidir. Yağlı ciltlerin en büyük sorunu genelde akne ve sivilcedir. Bunların yanı sıra gözenek sorunu yaşayan da çoktur. Sizde yağlı bir cilde sahipseniz cildinize gül suyunu pamuk yardımıyla uygularsanız hem gözeneklerinizde azalma hem de sivicelerinizde azalma fark edeceksiniz.
Süt: Hem temizleyici olarak hem tonik olarak sütü uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki kiri temizler ve canlı bir cilt görünümü sağlar. Pamuk yardımıyla sütü cildinize uygulayın ve ardından suyla yüzünüzü yıkayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir