Menu

Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlar biz kadınlar için en önemli görsel unsurdur. Kaşlar,kirpikler ve saçlar güzelliğimiz için en değer verdiklerimizdir. Bunun için binbir türlü bakım ve işlem uygularız. Bu işlemlerin başında da boya yer almaktadır. Renk renk ve çeşit çeşit boya markası bulunmaktadır. Bunlar arasında saçları yıpratan hatta yanmasına neden olacak markalar bulunmaktadır. Bu nedenle saçın sağlığını bozmaması ve daha sağlıklı olabilmesi için saçı boyarken bazı noktalara özellikle dikkat etmek gerekir. İşte dikkat etmeniz gereken başlıca ipuçları;

Saçınıza daha önceden boya sürmemişseniz eğer, istediğiniz renge karar verip boya yapmanız gerekiyor. Ayrıca doğal saç renginize yakın bir tonda boya yapmak daha etkili, sağlıklı ve daha uzun süreli kullanıma sahiptir. Saç tonunuzdan daha açık renkler, dip boyanınızın kısa sürede gelmesine, iki haftada bir boya işlemini tekrarlamanıza neden olacaktır. Saçınızı açtırmak gerekiyorsa bunu güvenilir bir kuaförde toz açıcı kullanmadan gerçekleştirin. Toz açıcılar saçı yakabilir, pişmaniye gibi koparak dökülmesine ve tüm saçlarınızın elinizde kalmasına neden olabilir. Bu nedenle evde boya yapmanızı önermiyoruz. Tüm bunların dışında amonyak içermeyen boya tüplerine yönetebilirsiniz.Saça, diğer boyalara nazaran daha az zarar vermektedir.

Daha önceden işlem görmüş saça sahip iseniz eğer saçınıza düzenli aralıklarla keratin bakımı yaparak saçınızı güçlendiriniz. Böylelikle üst üste yapılan işlemlere yıpranmadan dayanabilir ve daha sağlıklı bir saça sahip olabilirsiniz. Bunun dışında kullandığınız oksidasyonun yüzdeliğine de ayrıca dikkat ediniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir