Menu

Mutfağınızı Planlarken Fayda Sağlayacak Bilgiler

Bayanlar için mutfak evde ayrı bir yeri olan bölümdür. Küçük dolaplar mutfakta çok işe yarar. Fazla gelen eşyaları bu dolaba yerleştirdiğinizde etraftaki dağınık görünümden kurtulmuş olursunuz. Dolapların içine yaptırılacak bölmeler de çok işinize yarayacaktır. Daha düzenli eşyalarınızı koymanıza yardımcı olur.

Tezgah üstüne yapılan kullanışlılık açısından çok iyi olan peçete ve askılık gibi elinize hemen geliverecek şekilde olması daha kullanışlı olacaktır

Buzdolabının hemen yan tarafına doğru boydan boya bir kiler yaptırmaya ne dersiniz? Buraya ister bakliyatları ister fazla gelen araç gereçleri koyun. Hem boşluğu doldurmuş olursunuz hem de fazla eşyalar için sizi kurtaran bir dolap olur.


Eşyaları yerleştirirken mutfağın şekline göre düzen kurmaya özen gösterin. Mutfağınıza oldukça az eşya koyun. Çok eşya olması demek dağınık bir görünüme neden olması demektir.

Mutfağınız geniş ise masa ve sandalye takımı koyabilirsiniz. Mutfağa küçük halı atmak hem mutfağı daha büyük gösterir hem de daha şık göstermesine yardımcı olur. Mutfağınız daha geniş gözüksün istiyorsanız hanımlar size küçük bir tüyo mutfak duvarınızı mutlaka krem rengi gibi çok açık renge boyatın.

Mutfakta ocağınızı pencere ya da balkona yakın bir alana yerleştirin Yemek pişirdiğinizde ağır bir koku olursa havalandırmak daha kolay olacaktır. İlk defa bir mutfak düzeni kuracaksanız alacağınız eşyaların yararlı olacak eşyalar olmasına ve uyumlu olmasına özen gösterin derim ::)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir